Monday, January 24, 2011

Müüge mulle tossud, mis kestaks igavesti !

Enam-vähem täpselt sellise sooviga läksin 2005.a. aprillikuus, mõned päevad enne Otepääle kolimist, Tallinna Kaubamajja. Müüja sai hea ülesande - pakkuda olemasoleva valiku seast välja kõige suurema vastupidavusega jooksmiseks mõeldud tossud. Mõtles natuke ja pakkus Asicsid. Ma ei ole osanud liiga palju tossude kvaliteedile keskenduda ega tea erinevate tossude plusse/miinuseid (pealegi on ju ka paljajalu suurepäraseid tulemusi välja joostud !) - seega ei saa siin võrrelda muude firmade tossudega.

Aga 2005 kevadel ostetud Asicsid pidasid vastu Otepääl elamise aja (said peaaegu iga päev Tehvandi radadel vähemalt 10 km läbida) ja peavad vastu siiamaani. Kevadel saab 6 aastat täis ! Ja see müüja töötab Tallinna Kaubamajas siiamaani, kes mulle need tossud välja pakkus. Väga asjatundja noormees igatahes (:



Muidugi, tossud on selle pika aja peale seest mõnest kohast kulunud; kindlasti on mõned olulised kohad sisemiselt ära vajunud; ka väliselt ei näe enam muidugi väga värsked välja, aga ma loodan, et selle aasta ja võibolla ka natuke pikemalt jooksevad nad veel koos minuga. Nii 5000 km veel ehk ! Minu tagasihoidlikule tasemele igaljuhul sellised jalanõud sobivad (:

8 comments:

  1. Anonymous24/1/11

    päris head tossud siis ja tark müüja ka (;

    ReplyDelete
  2. Jah. On head. Müüjat soovitaks omalt poolt kõigile jooksutossude ostjatele !

    ReplyDelete
  3. Anonymous24/1/11

    Kui liigesed liiga tegema hakkavad siis tead mis põhjus on..
    Maksimum 2000 km, edasi võid nendega kartuleid võtta,jõusaalis või jalutamas käia.

    ReplyDelete
  4. Ilmselt oleneb ka sellest, millega liigesed harjunud on. Vanuses 6-18 harjusid nad jooksma Tartu botase ja Hiina ketsiga - ilmselt päris hea karastus. Kui nad nendega hakkama said, siis peale seda on kõik tossud palju kvaliteetsemad olnud ja liigeseprobleeme siiani pole olnud. Aga siin on jah õige muidugi see, et tõde selgub kunagi hiljem ...

    ReplyDelete
  5. kristi24/1/11

    vot tahtsin just sama öelda, et kas tald pole kõvaks muutunud? et ühel hetkel ju... kõik kulub ja jalad hakkavad kõvaks tambitud tallaga ühel hetkel valutama. Ja kui juba valutavad, siis sunnitud jooksupausi ikka väga raske taluda. Mis veel eriti tüütu, et järjest kergemini hakkavad valutama. Ma nii julgelt ei julgeks soovitada, et oste Asics ja jooske rahulikult 5-6 aastat pea iga päev 10km neis.
    (Ma tegelikult jumaldan ka oma Asics tosse, aga kardan ka, et nii 2500 peat tuleb puhkusele saata. mul jalad liiga õrnad)
    ---
    Mul ei kuku esimene kommentaar hästi välja. Hoian pöialt, et oma eesmärgi saavutad. Elan su treeningutele igati kaasa! Jõudu edaspidiseks!

    ReplyDelete
  6. Anonymous24/1/11

    Jah välimus võib küll igati ok olla, aga neil on ikkagi kindel kilometraaz-mis nendega läbida võib. Talla summutavad omadused just halvenevad.

    ReplyDelete
  7. Aitäh kõigile heade nõuannete eest ! Katsetan kevadel, kuidas on joosta uute tossudega ja peale seda saab otsustada, kas nende Asicsite aeg on läbi või mitte (:

    ReplyDelete
  8. Anonymous30/1/11

    Keegi siin mainis, et liigesed võivad kulunud potastega jooksmise tõttu liiga tegema hakata.
    Tegelik põhjus võib olla aga hoopis mujal, näiteks põletikulised hambad. Seda muidugi teatakse, et põletikulised hambad võivad põhjustada mida iganes, alates liigeseprobleemidest kuni reumani. Aga mida ei teata eriti, on see, et hammaste ravimiseks kasutatav nn. juureravi tegelikult konserveerib hambajuurtes oleva põletiku alatiseks.
    Plaanin just ise värskelt juureravi saanud hamba lasta välja tõmmata.

    ReplyDelete