Tuesday, January 25, 2011

Kes käivad trennis hommikul ? Sportlased, ärimehed ...

Oli aasta 2008 ja kevad, kui mõtlesin ja korra ka välja ütlesin, et jube tore oleks, kui mõnel päeval saaks minna hommikul või lõunal trenni - et ei oleks kõik päevad nädala sees ühesugused - töö, trenn, kodu. Sellest väljaütlemisest läks tubli paar nädalat kui saigi aeg-ajalt päevaseid trenne praktiseerima hakatud. Ehk siis nagu iga asjaga - mida väga tahad, seda saad (:

Hommikuti käib trennis natuke teistsugune seltskond võrreldes õhtuste aegadega. Nii spordihallis, metsas kui kevadel-suvel rulluisuradadel. Kes siis on hommikused-päevased treenijad ?
- Eelkõige muidugi profisportlased, kes tööl ei käi.
- Teise suurema grupina saab eristada sportivaid üliõpilasi. Kas siis on parajasti toimuv loeng liiga igav või mõni muu põhjus - igatahes üliõpilasi on alati hommikul-päeval sportimas näha.
- Kolmandaks muidugi ettevõtjad. Maksad ise endale palka, siis ise ka otsustad, millal tööd teed ja kui palju üldse vaja teha on. Nagunii on ettevõtja 24 tundi ööpäevas tööl, ka trenni ajal, mõtetes.

Miks mulle meeldib hommikul või päeval rohkem trennis käia kui õhtul hiljem - sellest kirjutan lähiajal siinsamas pikemalt. Lisaks isiklikule eelistusele on siin ka teaduslikum tagapõhi olemas.

Nagu eelpool toodust järeldada võib, toimus tänane trenn ka hommikul. Minul 70 minutit jooksmist, ei läinud väga kergelt, pulss ka lõpus 140. Keskkond fantastiliselt rahulik ja hea - aga jooksmine küll väga kerge ei olnud.

No comments:

Post a Comment