Monday, June 12, 2017

Tabasalu rulluisumaraton

Laupäeval oli ideaalne suveilm. Veetsin peaaegu kogu päeva väljas - alguses paar tundi liivakasti kõrval istudes ja väiksele mängijale kaasa elades ja vahepeal temaga koos mängides ning õhtul hiljem tegin ka väikese uisutamise mingi 10 km niisama FNS-i tempos. Meie küla kandis on nüüd rullitamise võimalused koguni nii head, et saab näiteks teha ca. 13 km pikkuse ringi, kus on ka sees nii 1,4 km pikkune kohati suhteliselt järsk tõus kui ka kilomeetrine kerge kallakuga langus - pane ainult uisud alla ja sõitma!

Pühapäevaks lubas ka ilmaprognoos nagu ilusamat ilma, aga selleks ajaks kui Tabasallu jõudsin (11.00 paiku) oli ilm juba kergelt pilves ja midagi väga head ei paistnud tulevat. Kõigepealt veetsin paar tundi võistluskeskuses tuttavate rullitajatega vesteldes ja maratonidistantsi sõitu vaadates ning seejärel oligi käes aeg juba ise rullid alla panna ning stardi poole sättima hakata.

Ka selleks võistluseks oli taktika sarnane viimase paari nädala võistlustega - esimene kolmandik rahulikult, teisel kolmandikul tempot natuke juurde ja viimane kolmandik juba täiel kiirusel.

Alguses taktika toimis - võistlus algas rahulikus tempos. Tagantjärgi vaadates vist isegi liiga rahulikus, sest võistluse käigus hakkas tõusma tuul ning kuna alguse liiga rahulik tempo määras ka grupi kellega edasi koos sõitsime ning hiljem ei tahtnud hakata ka üksi vastu tuult minnes eelmist gruppi püüdma, siis võibolla kujuneski kokkuvõttes võistlus liigagi rahulikuks. Võistlus ise toimus Tabasalu alevikus 3,3 km pikkusel ringil ning tuli läbida 6 ringi, mis tegi distantsi pikkuseks 19,8 km. Kui võistlusele eelnevalt plaanisin ringe hakata läbima 8 minutiga siis iseenda valitud taktika töötas sellele seekord vastu. Esimesed kaks ringi läksid graafikus, aga siis hakkas lisaks tugevalt puhuvale tuulele ka vihma sadama, tee läks libedaks ja kogu grupi tempo tõmbas märgatavalt tagasi. Niisiis sõitsimegi oma pea 10-liikmelise grupiga rahulikus üksmeeles lõpuni. Grupi peas olevate liikmetega vahetasime aeg-ajalt vedaja positsiooni ning õnnelikult ilma kukkumisteta jõudsimegi 50 min ja 30 sekundiga finišisse. Minu kohaks protokollis märgiti 74, osalejaid oli kusagil 110 kandis.

Positiivne on see, et tunne oli väga kerge algusest lõpuni, ühtegi rasket momenti ei olnudki ning grupp kellega koos sõitsime algusest lõpuni, oli väga lahe ja sõbralik - pigem vaadati, et keegi maha ei jääks ja ei peaks üksi selles tuules-vihmas sõitma hakkama.

Nüüd on kergemate sõitude hooaeg läbi ja juba laupäeval on ees ootamas võistlused Tšehhis, Ostravas - sportlastele MK-etapp ja minule MK-etapi raames korraldatav 10 km Open Race. See saab olema üks paras andmine algusest lõpuni ja kui alla 22 min 30 sekundi finišisse jõuan, on Ostrava-reis igati asja ette läinud.

Kusjuures - Tabasalus panin poolmaratoni eesmärgiks 54 minutit. Kui taandada 19,8 km aeg ümber poolmaratoni peale, tuleb poolmaratoni ajaks 53.30. Ilmselgelt oli eesmärk natuke lahjavõitu ja järgmiseks poolmaratoniks võiks juba panna eesmärgi 51 minuti kanti.

Laupäev kodus :)

No comments: